ГОЛОВНА

У Дніпрі презентували стратегію розвитку області 2020

Будівництво аеропорту, залучення інвестицій, екологічні програми, які дозволять знизити шкідливі викиди в повітря. А ще – відремонтовані дороги, школи, cадочки та лікарні, SMART-проєкти, європейська інтеграція та нові громади. Все це – в Стратегії розвитку Дніпропетровщини на 2020 рік, яку презентував голова ОДА Олександр Бондаренко. Зустріч зібрала понад 600 гостей – керівників громад та міст області, громадських активістів, представників бізнесу.  

«Системний підхід до роботи – запорука успіху. Ми не будемо розпорошуватися, бо маємо чіткий план дій на найближчий рік, – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Стратегія розвитку області на 2020-й комплексна та охоплює всі основні сфери життя регіону. Головні пріоритети – аеропорт, інвестиції та екологія. Крім того, продовжимо оновлювати інфраструктуру, зробимо акцент на євроінтеграції та децентралізації». 

Влітку 2020-го розпочнеться будівництво нового аеропорту. На злітно-посадкову смугу виділили 1,2 млрд грн держкоштів, термінал зводитиме приватний інвестор.

«Наші пріоритети – розвиток інфраструктури в регіонах та залучення інвестицій в економіку. Раді, що нова команда Дніпропетровської ОДА підхопила наш основний курс і вже має добрі здобутки. З гарних починань – будівництво нового аеропорту. Це одне із завдань, виконання яких ми контролюємо разом з Президентом», ­– сказав Перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов.

У 2020 році планують залучити до області 100 млн дол інвестицій. У цьому допоможуть Інвестиційна рада при Дніпропетровській ОДА та Міжнародний економічний форум DEF-2020.  Серед проєктів, які розпочнуть втілювати вже наступного року – запуск першого заводу в Павлоградському індустріальному парку та будівництво екопарку на більш ніж 100 га.

У 2020-му відремонтують 150 км доріг – в обласному бюджеті заклали 1,3 млрд грн. Залучатимуть на це й інвестиційні кошти. Продовжиться ремонт шкіл. В першу чергу, оновлять навчальні заклади в Іларіоновому, Васильківці та Томаківці. Візьмуться за будівництво та реконструкцію водоводів. Зокрема, до Черкаського, Гвардійського та Губинихи. Ремонтуватимуть лікарні, спортивні об’єкти та парки.

Ще один напрямок роботи – «smart-область». Електронні сервіси стануть доступнішими. Наприклад, втілюватимуть проєкт, який дозволить купити квитки на всі види транспорту онлайн.