ГОЛОВНА

Литва допоможе підприємцям Дніпропетровщини вийти на ринок Євросоюзу

Яка продукція підприємців регіону може зацікавити європейський ринок? Чим можуть допомогти литовські партнери у просуванні українських товарів до країн ЄС? Ці питання стали топовими на українсько-литовському бізнес-форумі. А ще учасники обговорили новітні технології в галузі енергетики та освіти. На зустріч приїхали флагмани інноваційних бізнес-компаній Литви та провідні підприємці Дніпропетровщини.

На форум приїхала потужна делегація провідних бізнес-компаній Литви – на чолі з віце-міністром економіки та інновацій Литовської Республіки Катериною Роякою.

«Цей форум для нас – гарна платформа, аби підняти бізнес-відносини з Україною, зокрема Дніпропетровським регіоном, на якісно новий рівень, – підкреслила Катерина Рояка. – Наша країна має значний досвід інновацій у різних галузях і готова ним поділитися з українськими партнерами».

Керівник Міжнародного енергетичного кластеру Мантас Нашленас презентував на форумі новітні технології у сфері енергетики.

«Зацікавлені у розширенні співробітництва. До нас вже долучилися компанії Дніпропетровського регіону, але шукаємо нових партнерів. Сподіваюся, наші інновації приваблять підприємців», – сказав Мантас Нашленас.

Серед представлених інновацій – акумулятори нового покоління для сонячних електростанцій. Вони набагато безпечніші та довговічніші за нинішні. А ще литовські партнери можуть поділитися досвідом, як будувати дороги у важкопрохідних місцях.
Одна з панелей форуму – «Смарт сіті». Як створити «розумне місто» чи «розумну бізнес-компанію», розповіли представники компанії «Сivitta».

«Литва– справжній друг і партнер. Ми готові завжди і скрізь супроводжувати литовського інвестора, допомагати на всіх етапах, надавати ексклюзивні умови співпраці», – коментує директор Інвестиційно-Інноваційного центру, Олександр Коломійцев.

До форуму долучилися литовські та українські бізнесмени, представники об’єднаних територіальних громад, науковці та освітяни регіону. Загалом близько 130 учасників.