ГОЛОВНА

Коли промисловість може бути «еко»

За підтримки уряду Швейцарії в Україні запрацює проект, який є частиною глобальної програми Організації Об’єднаних Націй з Промислового Розвитку (ЮНІДО).

3 вересня 2019 року в офісі Торгово- промислової палати України пройшов семінар на тему еко-індустріальних парків, у якому взяли участь директор ДП «ІІЦ» Олександр Коломійцев разом зі своїм заступником Ольгою Котко. Учасники заходу ділились своїми поглядами на те, як проект може сприяти розвитку еко-індустріальних парків в Україні, обговорювали нові перспективи для нашої економіки.

Еко-індустріальний парк – це спільнота підприємств, які прагнуть до поліпшення екологічних, економічних і соціальних показників шляхом співпраці у вирішенні екологічних та ресурсних питань.

Мета проекту: підвищення ресурсоефективності та покращення показників бізнесу, сприяючи тим самим інклюзивному та сталому розвитку промисловості в Україні. Проект стосуватиметься розвитку потенціалу та пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази еко-індустріальних парків, забезпечення мобілізації ресурсів для розробки пілотних проектів у галузі індустріальних парків, а також сприятиме впровадженню практик ефективного використання ресурсів та більш чистого виробництва.

Серед своїх численних переваг еко-індустріальні парки сприяють ефективному використанню ресурсів і кругової економіці, а також допомагають подолати розрив між містами і галузями.

Програма еко-індустріальних парків вже запущена в Латинській Америці та Південно-Східної Азії. Так, наприклад, у В’єтнамі ЮНІДО разом з іншими донорами виділили 4,5 млн. дол. на перехід «індустріальних зон» на більш екологічні. Термін реалізації програми – з роки.