ГОЛОВНА

IGov на службі у держави: що нового?

421 послуга проти 125 – саме такий  вражаючий рахунок на користь iGov  у порівнянні з порталом КМУ, що був створений за офіційної підтримки уряду. Причому таке лідерство iGov було беззаперечним вже у перші 2 роки його існування. Попри повну відсутність державної фінансової підтримки тоді ще волонтерського проекту та  мільярди, витрачені на портал КМУ разом з суміжними системами. А все тому, що iGov стартував з тих послуг, що були найбільш потрібні українцям.

«Ефективність iGov найбільш очевидна на прикладі реєстрації авто. Ще декілька років тому швидко зареєструвати автівку було цілим випробуванням для всіх, хто не мав «кінців» у МРЕВ. З появою порталу iGov вся паперова тяганина в купі з хабарями нейтралізується» – коментує теперішній очільник робочої групи проекту iGov на базі Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Коломійцев. Його думку продовжує IT-директор проекту Володимир Білявцев: «Показово, що цей сервіс iGov було створено на основі даних із Єдиного державного реєстру МВС, куди авто потрапляє після реєстрації у територіальному центрі МВС. Але iGov виключив «людський фактор», і процес став набагато простіше, швидше і… дешевше – за рахунок значної економії на “послугах посередників-рішал”. І, мабуть, саме зусиллями останніх три роки тому розвиток iGov було майже паралізовано. Відчувши втрати заробітків з “потоків” хтось з “гори” віддав команду “топити портал”.

Але Дніпропетровська облдержадміністрація стала на захист iGov  і допомогла завершити складний процес передачі проекту від волонтерів-засновників на баланс держави, а саме – державному підприємству «Інвестиційно-Інноваційний центр» (ДП ІІЦ) ДніпроОДА.

 

Загалом за останні півроку до iGov надійшло близько 250 (!) тисяч заявок.

До топ-послуг, окрім «автотеми», увійшли:

  • паспорт громадянина для виїзду за кордон
  • запит щодо отримання відомостей з Держреєстру фізичних осіб
  • довідка про склад сім`ї
  • паспорт громадянина для виїзду за кордон (дитячий)

 

«Онлайн-послуги iGov – зручно та вигідно для всіх громадян, окрім тих, хто звик нелегально на цьому заробляти. Поступово впроваджуючи цей проект у всіх регіонах, ми автоматично ампутуємо всі амбіції хабарників», – наголошує Олександр Коломійцев.

«Існуючі послуги iGov –  це лише початок, оскільки це ціла платформа (BPMS), яка інтегрується із системою електронного документообігу (СЕД), яка дозволяє дуже швидко та дешево запускати онлайн-послуги по всій державі та взаємодіяти з іншими система та реєстрами. Усі бажаючі держструктури можуть укладати договори з ІІЦ на підключення до iGov та економити і гроші, і зусилля на онлайнізацію», – підкреслює Володимир Білявцев.

 

Довідка

iGov був створений IT-волонтерами на чолі з Дмитром Дубілетом та Володимиром Білявцевим кілька років тому для боротьби з корупцією та спрощення системи надання держпослуг громадянам та бізнесу. Дніпропетровська область першою почала переводити адмінпослуги в електронний режим і залишається лідером.