ГОЛОВНА

В Україні запрацює міжнародний бізнес-інкубатор: від підприємців та наукових команд чекають заявок

В Дніпровському політехнічному інституті відбулася зустріч з американською делегацією, присвячена проекту «Еō бізнес-інкубатори» – в рамках програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». На заході побували також наші колеги – співробітники Інвестиційно-інноваційного центру Ольга Котко та Світлана Капустіна.

Нагадаємо: USAID – це агентство США з міжнародного розвитку при посольстві США, яке сприяє та допомагає розвитку України. В свою чергу, бізнес-інкубатор є частиною його програми «Конкурентоспроможна економіка». Бюджет програми – 42 млн доларів, мета – сприяння розвитку стартапів та технологічних новацій компаній.

За словами директора Офісу економічного зростання USAID Гауссі Фархада, еō-інкубатори допомагатимуть підприємцям втілювати свої ідеї в реальні проекти за допомогою відомих міжнародних менторів. Серед них – ветерани Кремнієвої долини, які хочуть поділитися своїм досвідом і допомогти розвитку громади тут, в Україні. Ці ментори – з США, Європи, Близького Сходу. Планується, що в Еō BusinessIncubator під їх опікою наукові групи та автори нових розробок створюватимуть нові високотехнологічні компанії. Подальша капіталізація цих стартапів і комерціалізація розробок відбуватиметься через продаж зацікавленим інвесторам частини корпоративних прав.

Еō BusinessIncubator планують надавати підтримку не тільки загальноукраїнським, але й регіональним стартапам. На відміну від більшості інших, концепція цього інкубатора не обмежується лише ІТ-сферою – він буде готовий прийняти інновації в галузі біо- та фармацевтичних технологій, хімії, сільського господарства тощо.

На зустрічі наші колеги запитали про те, чи можуть до еō-інкубатора подаватися соціальні проекти та які проекти наразі найбільш актуальні для американської спільноти. У відповідь почули, що найважливіше в бізнес-інкубаторі і одна з основних вимог – це командна робота. Проекти, які стосуються соціальної сфери – цінуються та вітаються. Щодо найбільш актуальних для США сьогодні – то багато з них лежить в площині fashion-індустрії.

Отже, якщо Ваша команда підприємців хоче взяти участь у проекті, треба подати заявку до 03.05.2019 за посиланням https://eo.in.ua/