ГОЛОВНА

Смарт-протези, паливні датчики-контролери та довічна зубна паста – учасники «Best Invest» презентували свої розробки

 

 Протез руки, що реагує лише на думку про рух. Паливний датчик, що контролює недобросовісних водіїв. Розумний додаток, який відслідковує побутові запаси вдома, а головне – поповнює їх. Такі стартапи презентували в Дніпропетровській облдержадміністрації учасники проекту «Best Invest».

 

 

Серед претендентів на першість – проект винахідника Артема Гуляєва. Це протез руки, який реагує лише на думку про рух. Такі вже є у Європі, проте там вони коштують у 50 разів більше.

 

«Ідея виникла у 2014-му, коли розпочалася війна на Донбасі. Хотілося допомогти нашим хлопцям, які втратили кінцівки. Складові для протеза друкуються на 3-d принтері, решта – механізми, – сказав Артем Гуляєв. – «Штучна рука» кріпиться до тіла. Мозок думає про якусь дію, м’язи реагують – протез рухається. Можна писати ручкою, їсти, підіймати вагу до 5 кг. Загалом у нього є 6 «положень». Зарядка тримається до двох днів. Строк дії – 4,5 роки, а ціна – 2,9 тис доларів».

 

Ще один проект – інженерів-винахідників Олександра Сірка та Андрія Тимошенка. Це паливний датчик на бензовози, який контролює кілометраж та витрати водіїв. Ідея корисна агропромисловим, автотранспортним та комунальним підприємствам.

 

«Контроль за місцезнаходженням бензовоза, його витратами та наявним об’ємом в баку. Це все можливо завдяки нашій розробці – цифровому індикаторному табло. Такий механізм не потребує заміни паливної системи, трубопроводу. Ми просто знімаємо кришку та ставимо наш блок. На все – 2-3 години», – розповів Андрій Тимошенко.

 

Своїм стартапом поділився й Євгеній Чернецький – автор ідеї IT-додатку для планування господарчих family-закупівель.

 

«Ми пропонуємо безкоштовну доставку побутової корзини родинам – від зубної пасти до прального порошку. Це товари, які завжди раптово закінчуються. Ми ж контролюватимемо витрати сімей та вчасно доставлятимемо їх. Робитимемо це за допомогою спеціального додатку. У планах ще – телефонна лінія. Для роботи нам потрібен лише склад та кур’єр, за рахунок цього і матимемо прибуток», – сказав  Євгеній Чернецький.

 

Остаточні результати конкурсу будуть оприлюднені за місяць.«Презентувати свої стартапи запросимо авторів найкращих робіт. Трьом переможцям допоможемо реалізувати ідеї. Шанс матимуть також ті проекти, які не потрапили в фінал, проте зацікавили партнерів конкурсу», – додав керівник проекту «BEST INVEST», директор Інвестиційно-інноваційного центру при ДніпроОДА Олександр Коломійцев.

 

Найбільш вдалі проекти будуть розміщені на спеціально створеній інвестиційній онлайн-платформі.