ГОЛОВНА

Кібертурнір, скейт-парк та екоіграшки – в Дніпрі обрали кращі студентські бізнес-плани!

Захоплюючий кібертурнір, сучасний та безпечний скейт-парк, переробка вторинної сировини з подальшим виробництвом іграшок – всі ці проекти можливо реалізувати в нашому місті!  25 липня у Дніпрі обрали переможців студентського конкурсу «Кращий бізнес-план».

«Ми розглядали не тільки фінансову частину, що є вельми важливою у будь-якому бізнес-плані, а також інноваційність та актуальність ідеї.  Ми отримали багато цікавих робіт від студентів з різних ВНЗ Дніпра, але найбільше – з Дніпровського національного університету ім.Олеся Гончара. На кожний бізнес-план дивилися з боку інвестора, але були поблажливими – адже наша молодь ще тільки вчиться», – зазначає Олександр Коломійцев,  керівник проекту «Кращий бізнес-план», директор державного підприємства «Інвестиційно-інноваційний центр» Дніпропетровської ОДА.

Один з фіналістів конкурсу – ­ студент 2 курсу факультету економіки ДНУ Арсен Ібрагімов – вибрав актуальну для Дніпра тему – будівництво сучасного облаштованого майданчика для скейтбордистів. В Україні таких спеціальних майданчиків – всього 4.

«У Дніпрі багато фанів цього екстремального спорту, але вони вимушені тренуватися на небезпечних ділянках – в центрі міста, на набережній, в прогулянкових зонах, – аргументує Арсен. Це ризик – і для пішоходів, і для водіїв, і для них самих. Тому мета проекту – побудувати безпечний скейт-парк і створити повноцінну зону для тренувань, відпочинку і змагань скейтбордистів».

Ще один фіналіст – Владислав Кочкін (2 курс, факультет економіки ДНУ) запропонував бізнес-план проекту з організації кубер-турніру. «В межах України –  близько 900 000 потенціальних гравців. Мета  бізнес-плану – не тільки привести  й розвивати кіберспорт у  Дніпрі, а й заробляти на цьому гроші!» – коментує автор.

Третя інноваційна ідея бізнес-плану надійшла від дніпрянки Анастасії Соломоненко, студентки Київської академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну). Її суть полягає в створенні ексклюзивних іграшок з натуральних високоякісних відходів – тканини, текстилю. «Ця ідея наразі актуальна для сфери «recycling fashion». Адже бути «еко» в нашому сучасному світі – це тренд, самовиховання, раціональний підхід. Дуже важливо долучати до нього і дорослих, і дітей. Особливість виробництва таких іграшок полягає в тому, що кожен виріб буде унікальним», – розповідає Анастасія. Більше того, в учасниці вже є цікаві прототипи і дівчина розуміє, як буде розвивати свій проект.

Всього надійшло 26 бізнес-планів. На диво, велику активність виявили студенти 1-2 курсів. Але працювати є над чим. «Дуже часто не вистачало чітко прописаної фінансової частини, а саме – правильних прорахунків витрат на реалізацію проекту або на видачу заробітної плати. Незважаючи на це, найкращі бізнес-плани ми обов’язково покажемо інвесторам», – зазначає Олександр Коломійцев.

Фіналісти отримали грошові призи від партнерів проекту. Найцікавіші тизери студентських бізнес-планів будуть розміщені на нашому сайті та представлені компаніям, з якими співпрацює Інвестиційно-інноваційний центр.